INSTRUKTOR VODNÍ TURISTIKY – Kateřina Šarkovská

Kurz Instruktor vodní turistiky, který každoročně pořádá Sportovně vzdělávací agentura www.sportovnikurzy.cz, se i letos konal v Olomouci, tentokrát v termínu 27.4 – 1.5. V pátek odpoledne jsme zajeli prověřit své dovednosti nejprve na klidnou hladinu blízké přehrady. V sobotu i neděli jsme pak trénovali na Hynkovské peřeji – otáčky, esíčka, přejezdy i splutí nejen na nafukovacích barakách, ale i kajacích. Celé nedělní odpoledne jsme se pak věnovali záchraně – házečky, bezpečné proplutí peřeje, efektivní plavání ke břehu, záchrana na laně i záchrana do lodě. O víkendu nás také naučili spoustu věcí i po teoretické stránce – nejen o lodích a vybavení, ale třeba i zákonech a pořádání organizovaných splutí se skupinou dětí. Večer jsme se pak ještě podívali na nahrávky naší plavby, byly nám ukázány naše chyby, což mi hodně pomohlo. V pondělí jsme vyrazili na celý den na Moravu, která důkladně prověřila naše schopnosti. V úterý pak už bylo jen rozloučení, předání certifikátů a rozjeli jsme se unaveni do svých domovů.

Kurz pro mě byl velkým přínosem. Nebylo to totiž o tom, že bych jen předvedla to, co už z vodního skauta dávno umím, naopak! Byla to dřina, pod neustálým opravováním a povzbuzováním od instruktorů jsme se po dva dny „trápili“ na nelehké Hynkovské peřeji. Doslova jsme museli všecko si vyzkoušet, ošahat a projet. A to je dobře, nyní si budu sama či s dětmi na vodě ještě o poznání jistější. Kurzu bych dala jedničku a doporučila bych ho všem, kteří mají rádi vodu a chtějí se neustále zdokonalovat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 + three =