Kurzy

Kurzy do 2012

Kam na lesní kurz? Tento problém se ve skautském životě jednou chca nechca objeví. Ze zkušenosti můžu potvrdit, že i na ne zovna dobrém lesním kurzu jsou taky skauti a nakonec je to docela dobrý, ale lepší je jet přímo na dobrou školu, kde jsou ti skauti taky a ještě se něco dozvědět. Prezentace na internetu leckdy vypovídají o tom, jaký by kurz chtěl být a třeba méně o tom, jaký je ve skutečnosti. Nejlepší asi bude se zeptat – a tak jsme se s Peťou ptali:

ČLK Velká Morava | Tereza Přibylová/Karkulka | 7.roj
ročník: 2011 – 3 běhy
kde: Na různých místech po Moravě, všechny lokality se mi líbily.
přednáší: Je zde spoustu zajímavých instruktorů, nikdo konkrétní známí mě nenapadá.
o čem především: Nabízí naučení spolupráce v oddílových radách, naučí dobře pracovat s oddílem, nabídne dostatečnou inspiraci. Myslím, že si zde každý najde své.
kdo nemá jezdit: Není žádná skupina lidí, které by tento kurz měl vadit. Možná se traduje, že je nepřiměřeně rukodělný, ale i lidi, kteří mají jako já obě ruce levé to můžou zvládnout.
hodnocení jako ve škole: 1
ČLK MOA | Lucie Přikrylová | 7. roj
ročník: 2006 – 2 běhy
kde: v Chrašťovicích (u Plzně), táborový areál, část lidí spí ve stanu, část v chatkách, je to tam hezké, až na jídlo. Závěrečná část je v Plzni.
přednáší: měli tam pár pozvaných lidí z ústředí, jinak už si moc nepamatuju
o čem především: už nevím, tehdy v začátcích mé „kariéry“ jsem načerpala dost inspirace ke hrám a aktivitám v oddíle. Jinak přednášky byly podle okruhů k čekatelkám
kdo nemá jezdit: je dost poklidný, téměř vůbec akční, takže bych nedoporučila někomu, kdo se chce vybít nebo si sáhnout na dno
hodnocení jako ve škole:3

VLK Ursus
 | Lucie Přikrylová | 7. roj
ročník: 2008 – 3 běhy
kde: pokaždé jinde, tam kde jsem byla, to bylo hezké, celkově výborný tým, skvělé jídlo, přátelská atmosféra
přednáší: přednášel Dick, který se stará na ústředí o nový program (teď už myslím na URSU nepřednáší), nikdo další známý tam nebyl, ale zajímavých lidí tam bylo spousta a  přednášky byly velmi kvalitní
o čem především: novinky v programu, nové stezky,… metodika,…
kdo nemá jezdit: nenapadá mě, myslím, že je vhodný pro kohokoliv.

hodnocení jako ve škole:1

VLK Ursus | Zavináč | 2. odd.
ročník: 2011 – 3 běhy
kde: Místa se mění, ale pravidlem je, že letní 14ti denní část se odehrává někde docela mimo civilizaci, kde je to hezký.
přednáší: Dick – člověk, co se hodně podílí na Novým programu pro všechny skautský kategorie ( stezky, etc. ) a řekl nám o tom plno zajímavejch věcí + má zálibu psát si na všechno příručky, který jsou fakt super.
o čem především: Všestranně, na všechny vůdcovský kompetence, nic tam moc nepřevažovalo.
kdo nemá jezdit: Lidi co nechcou trávit půl měsíce prázdnin někde na kurzu mimo město.

hodnocení: Perfektní instruktoři, zaběhlej kurz, kde už ví co a jak, originální a inspirující program.

VLK Ursus | Katka Foltánková | 3. odd.
ročník: 2009 – 3 běhy
kde: vždy jinde
přednáší: přednášky jsou připraveny velmi kvalitně a zajímavě
o čem především: není již tolik doprovodného programu jako na čekatelkách, hodně organizační a hospodářské záležitosti – kvalitní příprava

hodnocení: vůdcovský projekt, plnění vůdcovské stezky, na celém kurzu jsou lidi v družinách – dobré, zkoušky náročnější – vyžadují přípravu, velmi kvalitní kurz

ČLK Rozrazil | Katka Vrbacká | 3. odd
ročník: 2009 – 4 běhy
kde: skautská základna Horní Mlýn, je to v přírodě, okolí je krásný
přednáší: spíš instruktoři, měli jsme jednoho nebo dva hosty co měli přednášku zaměřenou na něco jiného než co se týče okruhů, z kterých se pak dělají zkoušky
o čem především: myslím, že to je fyzicky náročnější než jiné kurzy.
kdo nemá jezdit: někomu, kdo je spíš pasivní ve sportu a tak…
hodnocení jako ve škole:1
ČLK Vlčácký lesní kurz | Ježek jr. | 4. smečka
ročník: 2009 – 3 běhy
kde: týdenní na švýcaráku (v Jižních Čechách), potom výkendovka a druhá zkoušková víkendovka  ve Vyškově, Moc hezky:-D
přednáší: Kurz vede spousta úžasných lidí, většinu asi nebudete znát, ale můj ročník už šéfoval Prak a zástupce mu dělal Luki z Plzně. Další známou osobností je Oliver, ten přednáší zdravovědu.
o čem především: Kurz je zaměřený na vedení vlčat a světlušek a přednášky jsou opravdu šité na míru tomuto věku.
kdo nemá jezdit: Myslím, že kurz není pro lidi, kteří nejsou až zas tak teamově založení, protože největším zážitkem pro mě byla parta lidí, která se tam sešla. A někomu, kdo nechce vést vlčata nebo světlušky bych asi poradil, aby jel raději jinam…
hodnocení: Dokáže se vytvořit úžasná parta, kde se všichni vrátíme do dětských let, vytvoříme šestky, hrajeme si… Taky jsem dostal spoustu informací, určitě to byl veliký přínos. Vedení kurzu je strašně fajn, nemusíte mít vůbec z ničeho strach. Musím říct, že letní běh pro mě byl zatím největším skautským zážitkem.