Vůdcovský lesní kurz STŘÍBRNÁ ŘEKA – Helča Dvořáková

je to vůdcovský lesní kurz (absolvent získá jak vůdcovský dekret, tak absolventský list lesního kurzu) vůdcovský kurz má 3 běhy, první a druhý běh se koná zároveň s čekatelským kurzem stříbrné řeky(část programu společná, prolínání,..) první se je na Orlovech nebo Čachnově, druhý a třetí běh na základně Maděra (telecí u poličky). Známku bych dala 3 – kurz nenadchne ani neurazí (první běh je výhradně seznamovací, ze začátku nějaká noční výprava s rituálním zakončením, poté spousta her na seznámení jak s účastníky tak instruktory. letní běh trvá zhruba 10 dní, je převážně sedací s fitkami a obden velkou zpravidla absolutně odrovnávací hrou. Většina vedení zastává vyšší funkce v Junákovi (ať už předsedové dozorčí rady, revizní komise,členové rozhodčí a smírčí rady, náčelnictva,…) výuce tak opravdu přikládají velkou důležitost. výuka sama o sobě je z 80% v pohodě a i zábavná (až na právo a plánování :D) Můžu potvrdit, že člověk se naučí opravdu mnoho a většinu si potom u zkoušek pamatuje z přednášek a může se tak zaměřit na to co opravdu neumí. doporučila bych to těm, co si nepotrpí na rukodělky, bojovky, zvládnou nemít dopolední svačiny a rohlíky :D. jinak maskovačka je opravdu reálná. zázemí maděry je super (spí se ve stanech-větší než naše, normální sprchy,záchody, člověk na přednáškách leží na gaučích nebo skvělé půdě plné matrací, rybníček s vory) . kurz je určitě super pro lidi, co chtějí poznat skauty z jiných krajů a navázat tak úplně nová přátelství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × two =