Čekatelský lesní kurz NABOSSO – KATKA KAVKOVÁ

Čekatelský kurz NABOSSO je skautská vzdělávací akce zaměřená na praktické znalosti a dovednosti potřebné pro vedení oddílu. Kurz je dobrou volbou v případě, že nemáte dostatek času se účastnit letního běhu nebo mnoha víkendů. To může být výhodou pro činovníky, kteří již pracují a nemají dostatek času. Kurz se skládal ze tří seminářů, které se konaly vždy s týdenním odstupem, ve skautském domě Syllabova v Ostravě a ze zkouškového víkendu. Semináře proběhly v pořadí lesní zákon, organizace a právo a zdravověda. Nejpodstatnější částí kurzu byl víkend na turistické základně Kaménka. Během víkendu jsme se pomocí připravených aktivit, dalších přednášek a skupinových debat dozvěděli mnoho užitečných informací pro lepší práci s oddílem. Testy byly psány mnoha způsoby. Některé probíhaly formou her, jiné formou klasických školních testů. Kurz hodnotím pozitivně. Setkání s lidmi, kteří se také podílejí na vedení oddílu, mi přinesl hodně nových tipů pro zlepšení našeho oddílu. Dobré bylo také, že jsme se setkali s lidmi z mnoha měst a oddílů různých věkových kategorií což vedlo k častým debatám o přiměřenosti programu s ohledem na věk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen − eight =