Čekatelský lesní kurz PRAČOLEK – NEŽA

Pračolek, čekatelský kurz, kterého jsem se letos zúčastnila, se skládal ze tří běhů. Na prvním víkendu jsem bohužel nebyla, ale naštěstí jsem nezameškala téměř žádnou přednášku. Z toho, co vím, se jednalo především o dlouhé putování s přespáním v přírodě.

Hlavní částí kurzu byl letní tábor. Bydleli na louce v tee-pee na moc pěkném tábořišti ve středních Čechách. Program byl opravdu nabitý, skoro vůbec jsme neměli žádný volný čas pro sebe. Náplní byly především přednášky, občas je vystřídala pohybová hra, rukodělka nebo jiná aktivita. Často jsme také měli společný program s vůdcovským kurzem Polojasno, se kterým jsme sdíleli všechny části kurzu.

Poslední setkání se konalo na podzim v Nimburce, kde jsme skládali zkoušky. Ty nebyly vůbec složité a po celou dobu panovala příjemná atmosféra.

Kurz bych určitě doporučila především kvůli milým instruktorům. Přednášky byly fajn, hodně jsem se toho naučila. Celkově se mi na Pračolku velmi líbilo a jistě na něj budu ráda vzpomínat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =