Kapporbo 2017 – Lucka

První tři týdny z prázdnin jsem se rozhodla strávit na skautské dobrovolnické základně Kopparbo ve Švédsku. Na tento nápad mě přivedl jeden článek na Křižovatce od Cibule, která zde byla minulý rok. Kopparbo je táborová základna ve středu Švédska blízko městečka Soderbarke. Základna je obklopená spoustou lesů, luk, a velkým jezerem. Ve složení tři češky, dvě slovenky, jeden fin a deset švédů, jsme vytvořili super patru. Náplní naší práce bylo zajištění programu pro děti, který základna nabízela. Například jištění dětí na horolezeckých stěnách, jízda na kánoích na jezeře nebo provádění po pionýrské stezce překážek v lese. Po skončení táborů jsme se starali o samotnou základnu, sekali jsme trávu, jezdili traktorem a vařili jsme pro hosty. Odměnou za to jsme si dělali filmové, grilovací nebo párty večery. Díky tomu, že v těchto končinách prakticky nebyla v noci tma, mohli jsme si třeba o půlnoci jít zaplavat do jezera. Za práci jsme dostali drobné kapesné, které pokrylo náklady na letenku. Pro mě to byl úžasný zážitek a možnost zlepšení angličtiny, hlavně se nebát mluvit a poznání pro mě nové kultury a zvyků.

Lucka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × four =