Vůdcovský lesní kurz Ursus 2017 – Lucka

Tento rok jsem se zúčastnila vůdcovského kurzu Ursus. Kurz se skládal z jarního víkendu, letní části a zkouškového víkendu. V průběhu celého kurzu jsme byli rozděleni do družin, abychom pracovali jako reálná družina. Na začátku každý dostal stezku s úkoly, kterou musel splnit pro složení závěrečné zkoušky. Letní běh proběhl na faře ve Slivicích. Program se skládal z přednášek, malých i velkých her, kreativních a zamýšlecích aktivit. V polovině kurzu za námi přijela na návštěvu náčelní Evička, zúčastnili jsme se prvního Svojsíkova závodu, ve kterém jsme soutěžili proti svojsíkově družině Káňat nebo jsme si vyzkoušeli proběhnout trasu v zákopech s raněným vojákem v poslední bitvě 2. světové války u Milína. Na Ursu jsem potkala spoustu nových skautů a skautek a načerpala jsem spoustu nových zkušeností. Určitě doporučuji hlavně těm, kteří se rádi ponoří do historie skautingu.

Lucka

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen + ten =