Zážitkové akce

KORBO 2017

Korbo je akce jiná, než na jaké jsme zvyklí. Nabízí totiž nezvykle moc svobody rozhodování. Účastníci si totiž program chystají sami navzájem, každý může nějak přispět a každý se může zapsat na to, co ho nejvíc zajímá. Spí se pod stany a člověk může být celý den na programu, vyjít si na procházku, hrát na kytaru, zpívat, prostě to, co se mu zrovna chce. Celé korbo funguje na vzájemné spolupráci a na tom, že když účastníci něco chtějí, musí si to zařídit. Organizátoři zajistí zázemí a nejnutnější věci, ale například sprchy jsme si letos stavěli sami, koryta taky, chodilo se dobrovolně na dřevo, aby bylo večer co přikládat do ohně a když každý přiložil ruku k dílu, fungovalo to jedna radost! Letos nás ze střediska vyjela velká výprava a všechny jsme si korbo maximálně užily! Každý si totiž v programu najde něco pro sebe a v přítomnosti dalších stovek skautů se tam rozhodně nikdo nenudí! Je to sice akce náročnější na přípravu z účastnické strany, protože jak stany, tak jidlo si musí zajistit každý sám, ale ve finále to stojí za to!

Odkaz na video o korbu:
www.youtube.com/watch?v=HF5mPIXHqKQ

Odkaz na fotogalerii:
skautkyvyskov.rajce.idnes.cz/Korbo_2017/

„Nejlepší bylo večerní zpívání u ohně, jóga smíchu a pokus a korbo trail.“

Natyt

„Nejlepší bylo přespaní na rozhledně muzicírovaní a taky staveni té pece.“

Jindra

„Nejlepší zážitek asi noční bloudění po lese přespání na rozhledně a ráno ten východ sluníčka večer
to hraní u ohně bylo taky super a jóga smíchu.“

Loki

„Korbo pro mě byl jeden velký zážitek. Už jen to, že program je chystaný pro mě se mi často nestává.
Kazdy mohl ukázat, co ho baví a co umí a tak to předat dal. Nejvíce jsem si užívala všemožné jógy a
meditace. A celkově na mě cela akce působila příjemně, pohodově a bez stresu.“

Miki

„Nejlepší bylo, když jsme hráli Causky. Překvapilo mě, kolik přišlo lidí a jak moc je to bavilo.“

Vrána

„Mě třeba nejvíc chytalo za srdíčko hraní na kytaru a zpívání u ohně. Prostě pecka.“

Zuzka

„Nejlepší zážitek byl, když se nás sešlo tolik na seznamovačce a že jsem se s těmi lidmi fakt zasmála
a bylo to úžasný.“

Ješťa

„Když jsem skolila valacha při cauzskách a u toho si rozkousla ret… Připadala jsem si jako korba.“

Bart

„Na Korbu je úžasný, že je to taková pohodová akce a je jedno jak s ní naložíte. Můžete obíhat
všechny vaše vyhlídnuté programy anebo si jen sednout a odpočívat. Nikdo vám to nebude mít za zlé
a pořád se budete cítit dobře. K nejkrásnějším vzpomínkám patří přespání na rozhledně, sezení u
ohně, meditace a hlavně jógu smích!“

Hanča