Čekatelský lesní kurz VLK – Honza

Vlčácký Lesní Kurz je skautský kurz speciálně zaměřený na vedení vlčat. Skládá se ze tří běhů, jeden letní a dva podzimní, z čehož letní probíhá již dlouhá leta na chatě Švýcarák, skautské základně kousek od Nových Hradů.

Na tento kurz jsem měl naplánováno jet již dvakrát, ale vždy mi to z nějakého důvodu nevyšlo. Tentokrát jsem měl ovšem už vše připraveno a tak jsem se dva dny po skončení tábora vydal na další skautské dobrodružství.

První běh se probíhal na chatě Švýcarák v Nových Hradech, nacházejících se daleko, předaleko v jižních Čechách. Trval deset dní a… mám odsud jedny z nejlepších vzpomínek, které mám. Překvapilo mě, že vidím Praka. Věděl jsem, že tam bude Oliver, ale Praka jsem zde vážně nečekal. Mimo něj nás přivítala ta nejlepší parta instruktorů, které jsem měl tu čest poznat. Dny zde byly velice zábavné, i přesto, že jsme se v podstatě jen učili. Oslnilo mě zde také zdejší nádherné prostření.

Druhý běh byl víkend v Havlíčkově Brodě. Zajímavé místo s doslova bombovou historií. No vážně, jedna rekvizita bomby ve zdejším parku (památka na shozenou bombu, která zabila čtyři chlapce), další rekvizita zaražená do zdi rohového domu kousek od náměstí. Ale i bez těchto netradičních výzdob je město velmi zajímavé jak vzhledově, tak historií. Proběhla zde velká hra, při níž se zkoušely naše dosavadní vědomosti.

Třetí a poslední běh trval pět dní a proběhl ve městě Lanškroun. Byli jsme ubytováni v jedné skautské klubovně s nádhernou výzdobou interiéru, kombinace indiánské kultury a různých skautských rekvizit minulosti a poměrně moderní, nové dřevostavby.

V sobotu přišel Den D. Byl to den, kdy probíhaly závěrečné testy. Až na pár předmětů jako právo a hlavně hospodaření nebyly testy tak těžké a nakonec jsme je všichni úspěšně dokončili. Večer toho dne se stalo to, kvůli čemu jsme tohle všechno dělali – stali jsme se absolventy kurzu a splnili jsme čekatelskou zkoušku, krom toho nyní patříme do tzv. kruhu vlků, který tvoří všichni, co kdy kurz absolvovali.

Nedokážu popsat, co se mi na kurzu líbilo nejvíce, protože to prostě nejde. Potkal jsem zde velké množství nových kamarádů a super lidí. Procestoval jsem světa kraj, prohlédl mnoho nových míst a zažil nová dobrodružství. Z programů se mi nejvíce líbily Slimákovy přednášky o 21. Srpnu či 17. Listopadu., dále ty, u kterých se utvořily skupinky lidí, polemizujících o různých tématech. Líbila se mi příroda okolo Švýcaráku a města, která jsme navštívili. Je toho tolik…

Čekal jsem, že přijedu na kurz, načerpám nějakou inspiraci, naučím se pár nových věcí a poznám nějaké nové lidi. Ale nepřijel jsem jen na kurz, ale na místo, ze kterého mám ty nejlepší vzpomínky. Nenačerpal jsem jen nějakou inspiraci, kurz mi zásadně ovlivnil nejen moje vystupování ve skautu, ale i celý můj dosavadní život. Nenaučil jsem se pár věcí, ale neuvěřitelné množství, které se mi hodí nejen v oddíle nebo škole, ale i v praktickém životě. A nepoznal jsem jen nějaké nové lidi, ale přátele na celý život. A jako třešničku na dortu i jednu nabídku. Nabídku, kterou nemůžu odmítnout a která se mi stala obrovskou motivací začít konečně něco dělat!

Čekal jsem, že mi kurz dá hodně, ale on mi dal mnohem, mnohem víc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 9 =