Vůdcovský lesní kurz Velká Morava 2017 – Jeňa

Vůdcovský lesní kurz Velká Morava se skládal z 3 víkendů a tábora.

Na prvním víkendu v Mikulově jsme se navzájem seznámili s účastníky, také s vedením kurzu. Završili jsme to putováním a hledáním učenců, kteří nás budou na letním běhu učit.

Na letním běhu probíhali přednášky, hry, diskuze, které zapadaly do období Velké Moravy. Plnili jsme zde Velkomoravský index, jehož splnění bylo potřeba pro vůdcovskou zkoušku. Na letním běhu jsme se poprvé potkali s čekateli, se kterými jsme tvořili oddílové rady, ve kterých jsme řešili problémy, které mohou nastat v oddíle. Celý letní běh byl zakončen velkým putováním po oddílových radách, ve kterém jsme utíkali před Uhry, kteří napadli naše hradiště.

Další víkend byl zkouškový víkend. Sjeli jsme se vůdci, a celé 2 dny jsme procházeli po zkouškách z jednotlivých oborů. Proběhla také poslední konzultace naší absolventské práce.

Poslední víkend proběhl s čekateli v Modré, blízko skanzenu, do kterého jsme zavítali. Na víkendu jsme se rozloučili s učenci. Večer proběhl v blízkém opuštěném kostelíku ceremoniál se skládáním vůdcovských slibů. Po ceremoniálu následovala velká hostina. Ráno následovalo rozloučení a alou domů.

Kurz se mi hodně líbil, zaujal mě přátelskou atmosférou, různorodým programem, symbolickým rámcem a řadou znalostí a zkušeností instruktorů. Kurz bych doporučil komukoli, kdo se rád vrátí do doby našich předků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × two =