Poradní skála 2017

Víkend plný inspirace, zážitků a informací pro všechny vedoucí světlušek, vlčat a benjamínků se letos uskutečnil 13. – 15. 10. v Praze. Poradní skálu tradičně pořádá Odbor světlušek a vlčat, což zaručilo sadu přínosných přednášek, např. se samotnými tvůrci stezek, vlčků, metodik. Tentokrát akce proběhla za spolupráce Skautského institutu na Staromáku, kde se samotné přednášky odehrávali. Skautský institut využívá nádherných historických prostor a během roku pořádá řadu opravdu zajímavých a „cool“ akcí (např. debaty s Kazmou, youtuberem Kovym, šéfredaktorem Respektu – Erikem Taberim…) a na samotné Poradní skále připravili řadu úžasných přednášek v oblasti svobody, demokracie, kritického myšlení a osobního rozvoje.

Pokud potřebuješ inspiraci při zavádění stezek, nebo se ti je nedaří v oddíle pořádně rozjet, přípravě nástupců vedení, nebo jen inspiro netradičních aktivit na schůzku, které nebudou jen bezduchá výplň času, rozhodně na Poradní skálu jeď! Akce se koná každý rok, je o ni velký zájem a kapacita bývá naplněna během prvního dne, takže nezahálej při registraci!

Letos se do Prahy vydalo celkem 7 činovníků z Vyškovského střediska a každý z nich ještě vypíchne nejlepší zážitek:

Jéňa Osolsobě – Několik programů mě zaujalo víc, například přednáška o rytmických cvičení, nebo o využívání zálesáctví ve skautingu. Krásná byla večerní procházka po Praze s výkladem o životě a tvorbě Foglara. V neděli mě zaujala přednáška o skautingu ředitele skautského institutu Šípka.

Pudlík – Moc se mi líbily zajímavé přednášky ze světa vedení světlušek a vlčat, které mně, jako „nováčkovi“, pomohly více se vžít do kůže našich malých dětí. Dozvěděla jsem se i jak lépe světlušky a vlčata vést a jak řešit všelijaké problémy a překážky. Celý víkend plynul v příjemném duchu. Super pocit z akce mi završilo seznámení se s novými přáteli a vynikající jídlo od Kuchařek bez domova podávané v SI.

Evča Schmiedová –Nejvíce obohacující pro mě byly přednášky věnované práci s těmi nejmladšími – benjamínky. Kromě samotných metodických připomínek jsme se společně snažili nahlédnout do myslí těchto mladých členů oddílu a pochopit jejich chování a jednání. Noční procházka Prahou po stopách Jaroslava Foglara měla svoje kouzlo.

Honza Šebesta – Nejlepší zážitek byl, když jsme v průběhu programu Po stopách Jaroslava Foglara „ztratili stopu“, tedy jsme se omylem odtrhli od hlavní skupiny. Nicméně jsme si alespoň prohlédli část Prahy, včetně hradu. Co se týče přednášek, byly všechny skvělý a snad ze všech jsem si něco odnesl 🙂 …jo a taky nezapomenu na to, jak naše skupina při večerní hře našla uprostřed pražských ulic Drona, který se ztratil své skupině! ROFL

Michal Zorek – Určitě krásné prostředí skautského institutu, kde se vše odehrávalo. Když pominu všechny přednášky, které byli ve všech směrech přínosné a inspirativní, tak asi nejlepší zážitek byl při večerní aktivitě Po stopách J. Foglara, při které jsme tak nějak ztratili skupinku a udělali si tak vlastní procházku k Pražskému hradu a po nádherné noční Praze.

Dron – Určitě obrovský zážitek, co se týče přednášek, ze kterých jsem si mnoho odnes, tak lidí a her a celkově nabitého programu. Určitě nezapomenu, jak jsem se odtrhl od své skupinky při první hře a bezradně ztracen v ulicích Prahy mě našel Honza se svou skupinkou 😀 Dále skvělýzážitekbyl naše vlastní pátrání po stopách J. Foglara (kdy jsme se jaksi ztratili) a následná návštěva domova našeho prezidenta Zemana. Prostory Skautského institu jsou úžasné, hlavně tím, že je to volně přístupné a kdykoli budu v Praze, tak se rád přijdu podívat.

Ježek – Nejvíc k užitku mi byla debata s jednou z autorek stezek – Máňou. Obrovským zážitkem byla návštěva Skautského institutu! Handmade dřevěné lavky a podsadový stan v baráku! Určitě se při další návštěvě Prahy zastavím na kafe.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + two =